Kategorijos
Apie kanapes

Dabar, kai kanapės pamažu tampa gyvybiškai svarbios tvaresniam gyvenimui, turime suprasti, koks naudingas šis augalas. Kanapių augalo privalumai atsiskleidžia visose augalo dalyse: sėklose, stiebuose, šaknyse ir lapuose. Sėklos gamina kurą, stiebeliai – skaidulas, lapai – vaistus, o šaknys gydo dirvą. Kiekvienos augalo dalies naudojimas turi pakeisti dabartinį prieinamumą, pvz., medvilnę ir benziną.

Sėklos

Kanapių sėklos yra naudingiausios kanapių augalo dalys, nes jos yra ne tik maistingos, bet ir naudojamos kurui gaminti. Sėklų vartojimas tapo populiarus tarp vegetarų ir sportininkų, kurie mano, kad tai supermaistas, pavyzdžiui, kaip ir linų ir chia sėklos. Štai keletas nuostabių kanapių sėklų maistinių savybių:

  • Kanapių sėklos gali patenkinti mūsų mitybos poreikius be jokių kitų papildų.
  • Sėklose yra nepakeičiamų riebalų rūgščių – Omega 3 ir Omega 6, kurios stiprina imunitetą ir kontroliuoja cholesterolio kiekį.
  • Kanapių sėklos yra geras vitamino B ir E bei mineralų, tokių kaip natris, kalcis, geležis, siera, kalis, fosforas ir cinkas, šaltinis.
  • Sėklos taip pat yra puikus arginino ir gama-linoleno rūgšties (GLA) šaltinis. Teigiama, kad GLA sumažina širdies ligų riziką ir mažina menopauzės bei PMS simptomus.
Stiebai

Kotelių šerdis išgaunamos, kad būtų naudojamos daugeliui komercinių produktų. Kanapių augalo šerdis yra kotelyje esantys pluoštai. Šimtmečius pluoštas buvo naudojamas tekstilės gaminiams, pavyzdžiui, drabužiams, rankinėms, batams, akiniams, diržams ir kt., gaminti. Iš kotelio išgautos ilgos pluošto sruogos sukuria itin patvarius drabužius ir aksesuarus.

Patvarumas šiandien yra didžiausia drabužių pramonės problema, o kanapės siūlo būtent tai. Kanapės turi antimikrobinių savybių, todėl audinys yra tvirtesnis ir patvaresnis nei dauguma. Skirtingai nei medvilniniai, kanapiniai drabužiai išlaikys formą ir neišnyks kiekvieną kartą skalbdami.

Lapai

Nors sėklos yra supermaistas, o stiebeliai itin stilingi, lapuose yra guodžiančių ekstraktų. Kanapių lapuose galima rasti daugiau nei 80 skirtingų junginių, įskaitant CBD (kanabidiolį). Kanabinoidai turi antioksidacinių savybių, kurios padeda gydyti su oksidacija susijusias ligas.

Kanapių eteriniai aliejai gaunami distiliuojant augalo lapus ir žiedus garais. Viršutinė lapų dalis naudojama grynai esencijai užfiksuoti. Šis eterinis aliejus turi labai koncentruotą gydomąjį aromatą. Tai taip pat vienas brangiausių aliejų pasaulyje, nes norint pagaminti 1 unciją eterinio aliejaus, reikia 50 svarų.

Žali kanapių lapai taip pat yra mitybos šaltinis. Juose gausu galingų antioksidantų, tokių kaip polifenoliai, kurie padeda sulėtinti odos senėjimą. Lapuose gausu virškinamų rutulinių baltymų, taip pat omega 3 ir 6 riebalų rūgščių.

Šaknys

Kanapės tikrai yra pats universaliausias augalas, kurį gamta gali pasiūlyti, o šaknies gydomųjų savybių turėtų pakakti pasauliniam legalizavimui. Vaistinės šaknų savybės buvo atrastos ir naudojamos jau senovės Kinijoje. Kanapių šaknys turi organinę molekulę, vadinamą glikozidu, kuri išvalo organizmą nuo kenksmingų toksinų.

Mūsų protėviai kanapių šaknis įtraukė į kasdienę mediciną, gydydami nuo karščiavimo iki gausaus kraujavimo. Suprasdami daugybę šaknų privalumų, tikrai galėsite išbandyti šį stebuklingą gydytoją. Štai keletas iš daugelio kanapių šaknų naudojimo būdų:

  • Yra žinoma, kad kanapių šaknys mažina mėšlungį, uždegiminį artritą ir sąnarių skausmus.
  • Šaknų antpilas gali būti naudojamas nudegimams, hemorojui ir egzemai palengvinti.
  • Šaknys buvo naudojamas podagrai, virškinimo problemoms ir reumatui gydyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *