Kategorijos
Apie kanapes

Bongai yra vandens pypkės, naudojamos kanapėms rūkyti. Tikrosios bongo arba vandens pypkės ištakos yra daugybė skirtingų senovės kultūrų. Nors visos detalės niekada negali būti iki galo žinomos, yra keletas įdomių faktų ir išvadų apimančių bongus ir vandens pypkes. 

Bongo ir kitų pypkių istorija

Seniausias užfiksuotas pypkių su kanapių likučiais radinys buvo rastas tolimųjų vakarų Kinijoje, senovinėse kapinėse. Archeologai aptiko keletą maždaug 2500 metų senumo medinių vamzdžių, datuojamų 1500 m. pr. Kr., kuriuose buvo THC pėdsakų. Šie dešimt „vamzdžių“ iš tikrųjų buvo mediniai dubenys, skirti laikyti karštoms uolienoms, kuriose buvo deginamos kanapės.

Pietų Rusijoje buvo aptikti keli auksinio kibiro ar taurės tipo indai, naudojami kanapėms deginti ir opijaus preparatui patiekti. Šiuos kieto aukso artefaktus naudojo skitai ir, kaip manoma, iki 2400 metų.

Afrikos vandens pypkės, panašios į mūsų šiuolaikinius bongus, buvo potencialiai naudojami XIV amžiuje. Archeologiniai įrodymai kartu su ankstesniais įrašais apie kanapių vartojimą verčia daugumą tyrinėtojų ir istorikų manyti, kad pirmieji bongai atsirado Afrikoje. Šios vandens pypkės atsirado sukūrus kaljaną ir kitas socialines bei iškilmingas rūkymo pypkes, kurios vėliau tapo žinomos Šiaurės Afrikoje.

Tačiau tai tėra teorijos, naudojančios radinius kaip įrodymus. Pirmą kartą istorijoje, kai bongai arba vandens pypkės buvo naudojamos kanapėms rūkyti, buvo užfiksuota Čingų dinastijoje, kurią valdė imperatorienė Dowager Cixi (apie 1861 m. CE), kuri buvo palaidota su trimis savo vandens pypkėmis.

Šiuolaikiniai bongai

Šiandieniniai bongai atrodo daug sudėtingesni nei paprastas bambuko vamzdelis, tačiau jie visi susiję su tuo pačiu pagrindiniu procesu – filtruoja ir atvėsina degančios žolės dūmus.

Bongai paprastai turi nedidelį dubenį, kuriame laikomos džiovintos žolelės. Uždegus žolę ji sudega. Tuo tarpu, kai įkvepiate, bongo apačioje esantis vanduo burbuliuoja. Prieš patekdami į burną ir plaučius, dūmai pakyla per vandenį, o paskui per kamerą.

Nors atrodo, kad bongas nėra toks kenksmingas būdas garinti palyginus su suktinėmis, pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų ir kitų sveikatos organizacijų, dūmai kenkia plaučių sveikatai, nepaisant to, ką rūkote, nes degant medžiagoms išsiskiria kancerogenai.

Vis dėl to, tai vienas iš įdomesnių būdų garinti, jei jau taip nusprendėte.

Mūsų bongų pasirinkimą galite rasti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *